Czy warto?

Opcje binarne, mimo iż są stosunkowo młodą metodą inwestycji, zdążyły już zakazane w Europie przez UE. Aktualnie tekst poniżej opisuje zalety opcji binarnych jednak nie są już one oferowane na terytorium EU.

Jakie jeszcze zalety oferuje handel opcjami binarnymi?

1. Niska kwota inwestycji

Nie trzeba dysponować dużym kapitałem, aby zaangażować się w handel opcjami binarnymi. Obecnie minimalna kwota inwestycji może wynosić nawet 1-5 $. Jest to ogromna szansa dla wszystkich, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z operacjami na kapitałach. Opcja niskiego depozytu pozwala nabrać doświadczenia bez konieczności narażania się na dużą stratę finansową.

2. Wysoki zysk

Poprawne obstawienie opcji binarnej może przynieść zysk w wysokości nawet 85% wartości transakcji. Wizja tak dużego zarobku kusi wielu inwestorów, jednak ostatecznie wygrywają ci, którzy kierują się rozwagą i zdrowym rozsądkiem. Warto brać z nich przykład poświęcając chwilę uwagi aktualnym trendom na rynkach finansowych. Pozwoli to zabezpieczyć się przed ryzykiem nieprzemyślanej i zbyt pochopnej inwestycji.

3. Rozmaitość strategii handlu

Handel opcjami binarnymi pozwala korzystać z wielu różnych strategii. Oprócz klasycznych wariantów, można posiłkować się również systemami nieco bardziej zaawansowanymi (np. One Touch). Bardziej wprawieni gracze są w stanie formować własne strategie, które często są równie celne co sprawdzone i bezpieczne plany.

4. Mnogość szans inwestycyjnych

Opcje binarne oferują praktycznie nieograniczony wachlarz instrumentów bazowych. Prognozować można m.in.: pary walutowe, akcje, indykacje, czy surowce naturalne. W takiej sytuacji inwestorzy mają pełną dowolność co do wyboru aktywów, mogą więc zdecydować się na takie, co do którego czują większą pewność.

5. Przejrzystość w kwestii szans i zagrożeń

Inwestycja w opcje binarne posiada wyłącznie dwie możliwości rozstrzygnięcia: zyskanie ustalonej wcześniej stawki lub strata całej postawionej kwoty. Każdy inwestor od początku jest świadom zarówno swoich szans, jak i poziomu potencjalnego ryzyka.

6. Brak zatrzymania (stop)

W handlu opcjami binarnymi wiążąca jest zawsze wartość aktywów w momencie wygaśnięcia opcji. Dopiero wtedy porównuje się wysokość lokaty początkowej do jej aktualnego poziomu. Nie ma mowy o zatrzymaniu, czy zastopowaniu raz ustalonej pozycji.

7. Możliwość sterowania czasem zlecenia

Wynik transakcji można poznać po już po kilku minutach lub po kilku godzinach. Czas wygaśnięcia opcji jest uzależniony od decyzji inwestującego.

8. Elastyczność

Opcje binarne pozwalają na samodzielne ustalenie poszczególnych parametrów. Każdy gracz samodzielnie wybiera instrument, opcję oraz kwotę inwestycji. Indywidualnie definiuje także czas zakończenia inwestycji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.