Jak grać?

Każdy kto pierwszy raz wchodzi w świat systemu opcji binarnych czuje ekscytację, niewielki lęk i zapewne ciekawość, która ostatecznie góruje nad pozostałymi uczuciami. Każdy pragnie odnieść jak największe zyski i to najszybciej jak tylko jest to możliwe. Niestety takie podejście plasuje nas na z góry przegranej pozycji, bowiem z opcjami binarnymi trzeba się przede wszystkim oswoić. Największe wygrane jakie zanotowano w przypadku opcji binarnych nie są dziełem przypadku lecz osób, które spędziły w tym „świecie” wiele czasu, analizując i fakt faktem, mając również sporo szczęścia. Czy istnieją jakiekolwiek triki bądź strategie, które mogą przybliżyć nas do wygranej, a więc trafnego prognozowania?

Specjaliści i najlepsi inwestorzy twierdzą, że owszem, jednak każdy musi opracować swoją strategię, samodzielnie. Musimy brać pod uwagę fakt, że każdy obstawia inne aktywa, kieruje się nieco innymi przesłankami, zwraca uwagę na inne aspekty, które powodują, że dokonuje takiego, a nie innego wyboru i przede wszystkim ma inną wiedzę oraz doświadczenie. Korzystanie ze strategii kogoś może zatem nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Istnieją jednak pewne porady dotyczące może nie tyle trików, co strategii „obstawiania” opcji binarnych.

Trzy najczęściej stosowane metody w przypadku opcji binarnych:

 • kierowanie się wiadomościami z rynku
 • wykorzystywanie grafów przedstawiających rozwój ceny w poprzednich okresach
 • analiza danych i wykresów

Oczywiście najlepszą opcją, która najbardziej przybliży nas do „wygranej” jest stosowanie wszystkich trzech strategii jednocześnie. W tym celu niestety niezbędny jest po prostu czas, doświadczenie i po prostu nabranie wprawy.

Jak określić, kiedy cena będzie wzrastać i kiedy spadać?

Niektórzy inwestorzy twierdzą, iż można nauczyć się kiedy ceny aktywów, jakie nas interesują będą spadać, a kiedy maleć. Jak twierdzą, aby poprawnie określić czy cena waluty bądź surowca spadnie bądź wzrośnie w konkretnym czasie wystarczy stosować różne strategie binarne. Oprócz sprawdzania co dzieje się na rynku i analizy wykresów, można stosować także różne typy opcji, na przykład Call/Put czy One Touch.

W sieci istnieje wiele stron poświęconych tematyce opcji binarnych, gdzie opisuje się również i inne stosowane nierzadko strategie opcji binarnych.

Najczęściej polecane strategie:

strategia zmienności – w tej strategii chodzi nie tyle o przewidywanie kierunku aktywów, a więc określenia spadku czy wzrostu lecz o skorzystanie z ruchu , bez względu na to czy cena aktywów aktualnie wzrasta czy spada. Jak twierdzą zainteresowani, zysk ma obliczone ryzyko a przy dużym ruchu jest niemal pewny

strategia śledzenia ruchu – strategia zakłada, że jeśli konkretne aktywa cieszy się w danej chwili powodzeniem i odnotowuje duże zyski bądź odwrotnie, straty, to prawdopodobieństwo odwrotu sytuacji jest bardzo wysokie. Inwestuje się zatem przeciwnie do ruchu, a więc przeciwnie do tego co robią inni

strategia walki z trendem – strategia podobna do śledzenia ruchu, zwraca się tutaj uwagę na tendencję odwrócenia

strategia newstrading – handel opcjami na podstawie wiadomości, które przekazywane są przez media

Początki zawsze są trudne, dlatego warto zacząć od strategii podstawowych i dać sobie czas na rozwój. Nie bez znaczenia jest również wybór brokera, a więc platformy przez którą będziemy dokonywać transakcji.

7 komentarzy

 1. Lili_lov pisze:

  Może i masz rację, przynajmniej coś jest w tym co mówisz, bo przecież dobrych metod zarabiania nikt nie przekaże innym. Ktoś, kto zarabia miliony raczej nie pozwoli, aby inni czerpali zyski z jego pomysłu? No chyba, że przez udział innych on zarabia jeszcze więcej, a tu tak może być.

 2. Bella pisze:

  Ciekawa jest ta strategia związana z działaniem przeciwnie do ruchu. Rozumiem, że to jest coś jak bunt przeciw panującej modzie? Może i coś w tym jest, indywidualizm w tej kwestii faktycznie może pomóc 😉 Pewnie nie ma żadnej reguły, ale zawsze warto próbować, dziwi mnie tylko, że te strategie są tak przez ludzi przekazywane – czy to nie tak, że dobrej strategii nikt by nie podał?

 3. 2Joy1 pisze:

  Dokładnie Lili, masz rację. Tylko nikt nie powiedział, że skoro ktoś daje możliwość zarabiania i też na tym zarabia, to nie znajdzie się zawsze coś dla każdego. W tym wypadku myślę, że jest to właśnie dobrze rozłożone. Zarabia każdy, oczywiście jak mu się uda i to jest najważniejsze, nikt przy tym nie cierpi.

 4. Tadek_krk pisze:

  To ja z innej beczki i odniosę się do strategii walki z trendem. Pokusiłem się o sprawdzenie tego i w kilku wypadkach rzeczywiście się to sprawdziło. Najgorsze jest jednak trafienie w odpowiedni termin, szczególnie, jak chciałoby się stosować tę metodę 60 sekund. Warto jednak próbować 😉

 5. Marshall33 pisze:

  Ciekawe, mi się wydaje, że najlepiej to brać pod uwagę wszytko co się da, ale pewnie i tak z czasem każdy ma swoją strategię. Na początku wszystko się wydaje być jak czarna magia, ale z czasem się to zmienia i rozjaśnia, pozwalając na zarobki. Tak było z moim kolegą, więc teraz i ja próbuję 😉

 6. t pisze:

  na poczatku brokerzy pozwalaja zarobic ale po dluzszym korzystaniu z platformy troche sie zaczyna to zmieniac

 7. wasilewski pisze:

  chcialbym zaczac inwestowac w opcje binarne czy ktos moze mi pomoc od poczatku jaka obrac strategie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

error: Chronimy naszą treść