Jak przechowywać kryptowaluty bezpiecznie ?

Obecnie coraz więcej osób inwestuje w krzywe kryptograficzne. Są uważane za bardzo bezpieczne, ponieważ są chronione specjalnym kluczem, który zapobiega kopiowaniu lub kradzieży. Jednak w praktyce wiele osób chętnie się dostosowuje kryptowaluty niechciani inwestorzy. Bardzo ważne jest, aby były one odpowiednio chronione, a także aby zapewnić bezpieczeństwo danych i kluczy dostarczających transakcję. Wystarczy zastosować pewne podstawowe procedury bezpieczeństwa, aby znacznie zmniejszyć prawdopodobieństwo takiej kradzieży.

Jak możesz chronić swoją walutę online?

Istnieje kilka sposobów przechowywania zakupionych lub wykopanych krzywych kryptograficznych. Ale nie każdy jest zalecany jako bezpieczny. Poniżej przedstawiamy możliwe możliwości:

 • co rynek online Umożliwia to przechowywanie takich walut zarejestrowanym użytkownikom, którzy korzystają z ich usług. Wielu początkujących wybiera tę metodę, nie zdając sobie sprawy z niskiego poziomu bezpieczeństwa. W przypadku ataku hakerów możesz w ten sposób stracić swoje wirtualne zasoby i nie można ich odzyskać. Ta sytuacja zdarzyła się już wiele razy i wielu inwestorów straciło dużo pieniędzy. Dlatego warto pozostawić tylko fundusze, które zamierzasz handlować w najbliższej przyszłości.
 • Możliwość przechowywania koszy kryptograficznych oferuje również różne strony internetowe. Ta metoda nie jest uważana za bezpieczną dla ekspertów ze względu na możliwość ataków hakerów.
 • Możesz przechowywać wirtualne monety na własnym komputerze (zwanym portfelem) lub jako część programu na urządzeniu mobilnym. Waluta internetowa Jednak w tej sytuacji nie jest całkowicie bezpieczne. Największym problemem jest podłączenie komputera i urządzenia mobilnego do Internetu. Zawsze istnieje ryzyko ataku hakera, którego urządzenie nie może obsłużyć. Aby poprawić bezpieczeństwo tej metody, wielu inwestorów woli przechowywać kody i adresy w portfelu kart plastikowych lub metalowych.

Tego typu portfele można podzielić na kilka typów:

 • Pełny – waluta internetowa Jest w nich całkowicie przechowywany. Ponieważ łańcuch bloków jest całkowicie przechowywany na komputerze, należy wziąć pod uwagę długi czas synchronizacji.
 • Światło – ta opcja polega na przeniesieniu zdalnego serwera z blokowym łańcuchem pamięci.
 • Mobilne – służą do przechowywania krzywych kryptograficznych na urządzeniach mobilnych.

W przypadku programów używanych do przechowywania krzywych kryptograficznych należy je podzielić według tych walut Internetu. Ponieważ BitCoin jest nadal najbardziej popularny wśród globalnych inwestorów, możesz znaleźć największy zakres aplikacji do przechowywania tych funduszy online. Najpopularniejsze to:

 • Rdzeń BitCoin,
 • grzybnia

Pierwszym z nich jest praca dewelopera BitCoin i jest to pełny portfel. Electrum to portfel umożliwiający przechowywanie łańcucha bloków na zewnętrznym serwerze, a grzybnia jest przykładem mobilnego portfela. Inwestorzy nie powinni mieć problemów ze znalezieniem odpowiednich portfeli dla innych koszy kryptograficznych. Najpopularniejsze krzywe kryptograficzne Mogą polegać na bardzo szerokiej gamie rozwiązań. Innym znacznie bezpieczniejszym sposobem przechowywania mediów wirtualnych są nośniki wymienne (tzw. Zimny ​​portfel). Ta metoda jest zwykle uważana za kopię zapasową portfela na pulpicie. Aby go użyć, po prostu skopiuj dane do jednego z nośników:

 • USB
 • CD lub DVD,
 • Karta SD

Dane przechowywane na takich nośnikach są znacznie bezpieczniejsze, ponieważ nie mają dostępu do Internetu, a zatem nie są narażone na ataki zewnętrzne. Najlepiej przechowywać taki przenośnik w bezpiecznym miejscu, na przykład w bezpiecznym miejscu. Na rynku dostępne są także specjalne portfele sprzętowe, w których można zaoszczędzić wirtualne pieniądze. Są to nośniki USB chronione kodem PIN i systemem 2FA. Ta metoda jest obecnie uważana za jedną z najbezpieczniejszych metod przechowywania krzywych kryptograficznych. Koszt takiego portfela nie jest niski, bo wynosi kilkaset złotych. Ale jeśli potrzebujesz przechowywać duże ilości, jest to niewielki koszt w porównaniu z poczuciem bezpieczeństwa. Jednak decyzja o takiej decyzji powinna być bardzo ostrożna, ponieważ doszło do oszustwa w związku ze sprzedażą jednostek z kodem PIN umieszczonym na zdrapkach. Okazało się, że wielu użytkowników otrzymało ten sam kod bezpieczeństwa dla swojego sprzętu od dostawcy. Ostatnim rozwiązaniem jest oszczędność pieniędzy na uchwycie na papier. Jest to również najłatwiejsze i najtańsze rozwiązanie. Poziom bezpieczeństwa można porównać z przenośnymi nośnikami. co wirtualna waluta Ma klucz prywatny do drukowania na papierze. Najlepiej przechowywać taki przenośnik w bezpiecznym miejscu, na przykład w bezpiecznym miejscu. Warto jednak pamiętać, że papier można łatwo uszkodzić.

Niektóre reguły bezpieczeństwa pomagają zapewnić bezpieczne przechowywanie krzywych kryptograficznych

Zainwestuj w krzywe kryptograficzne Wymaga to odpowiedniej ochrony. Jeśli chodzi o niewielkie ilości funduszy, możesz zatrzymać je na giełdzie. Przejście do skromnego portfela funduszy może być niekorzystne. Każda transakcja oznacza, że ​​płacisz prowizję, dzięki czemu możesz stracić swój zysk. Jeśli jednak inwestor ma duże ilości konwerterów do obejścia i nie planuje handlu w najbliższej przyszłości, powinien wybrać odpowiedni portfel dla siebie. Warto pamiętać, że domowe komputery są używane do różnych celów, a czasami są używane przez różnych ludzi. Takie urządzenia mają również stałe połączenie z Internetem, dzięki czemu można wykonać atak zewnętrzny. Zawsze warto wykonać kopię zapasową portfela na nośniku wymiennym i przechowywać go w bezpiecznym miejscu. Bardzo ważnym problemem jest również wybór odpowiednich haseł, które zawierają zarówno wielkie, jak i małe litery, cyfry i znaki specjalne oraz użycie zabezpieczeń 2FA, co jest procesem dwuetapowym. Nawet jeśli komuś uda się złamać hasło, musisz wprowadzić kod PIN, który właściciel otrzyma na swój numer telefonu komórkowego. Instalowanie programów oferujących bezpłatne konwertery kryptograficzne nie jest zalecane. Często takie programy zawierają złośliwe oprogramowanie, które natychmiast kopiuje wszystkie ważne dane do wprowadzenia i przekazuje je hakerowi. Dzięki temu możesz bardzo szybko stracić wszystkie swoje oszczędności.

Ponadto należy korzystać z tych funkcji w celu ochrony zasobów wirtualnych, na przykład:

 • Sprawdź potwierdzenie e-mailem Waluta internetowa może być wypłacona dopiero po zatwierdzeniu. Kliknij link wysłany e-mailem.
 • Zarówno w tabeli przechowywania, jak iw osobistym portfelu możesz określić listę bezpiecznych adresów IP, z których możesz zalogować się na swoje konto.
 • Zawsze dokładnie sprawdzaj adres przed przesłaniem czasu szyfrowania. Złośliwe oprogramowanie może zastąpić adresy i należy pamiętać o tym, gdy transakcja jest nieodwołalna.

Większość kradzieży kryptograficznych wynika po prostu z nieprzestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Gdy zdecydujesz się zainwestować w koszty kryptograficzne, zawsze rozważ to i skorzystaj ze środków przedstawionych w artykule.

 

Tagi artykułu
w jakie kryptowaluty inwestować, zarabianie na kryptowalutach, co to jest kryptowaluta, giełda kryptowalut, inwestowanie w kryptowaluty, kopanie kryptowalut opłacalność, kryptowaluty jak zacząć, książka, kursy, opinie, ranking, nowa kryptowaluta, koparka kryptowalut, jakie kryptowaluty kupować, jaką kryptowalute warto kupić, najpopularniejsze kryptowaluty, forum, blog, opinie
error: Chronimy naszą treść