Opinia najlepszych kont bankowych, osobistych i firmowych

Jednym z głównych zadań banku, oprócz pożyczek gotówkowych, jest bezpieczne przechowywanie pieniędzy klientów. Większość dorosłych biegunów ma KONTO BANKOWE, Ich miesięczne wynagrodzenie wpływa na nich i skąd mogą wypłacić pieniądze w dowolnym momencie. Dzisiaj konta nie służą tylko do gromadzenia pieniędzy i ich mnożenia. Ponieważ jest dostępny dla wszystkich konto online, Możesz zarządzać swoimi pieniędzmi w dowolnym momencie, nawet w godzinach pracy banku.

Większość banków oferujących konta osobiste oferuje swoim klientom aplikacje mobilne na telefon lub tablet lub dostęp do elektronicznego banku elektronicznego, dzięki czemu mogą samodzielnie wykonywać różne operacje. Polskie banki tworzyć nowe propozycje, dostosowywać je do innowacji technologicznych i postępu, a także do potrzeb różnych grup klientów.

Różne typy kont

Ustawa o bankowości z 1997 r. Określa dokładnie, jakie typy kont mogą być używane przez banki w Polsce dla ich klientów:

 • faktura kont (bieżąca i dodana)
 • rachunki oszczędnościowe, oszczędnościowo-rozliczeniowe (ROR), karta lokaty tymczasowej
 • rachunki depozytów długoterminowych
 • konta powiernicze.

Ale oferty różnych banków często opierają się na nieco innej nomenklaturze. Wynika to głównie z polityki marketingowej. Najczęstsze nazwy banków używanych przez banki to:

 • konto osobiste
 • konto firmowe
 • konto walutowe
 • konto oszczędnościowe
 • konto bankowe dla młodzieży.

Najlepsze konta osobiste

Największa liczba kont bankowych to konta osobiste osób fizycznych. Takie konto służy głównie do przechowywania środków z dochodów, takich jak wynagrodzenia za pracę, emerytury, emerytury lub inne świadczenia, a także do zarządzania nimi, np. Przelewem. Opłata za utrzymanie takiego konta jest niska, a czasem można zaufać darmowe konto, jeśli jest regularnie dostarczany z określoną ilością pieniędzy. Należy jednak pamiętać, że środki na tym koncie zwykle nie przynoszą odsetek. Każdy posiadacz konta osobistego otrzymuje kartę debetową z banku i dostęp do banku elektronicznego, w którym może dokonywać przelewów lub wystawiać zlecenia stałe.

Najlepsze konto biznesowe

Firmy prawa handlowego i menedżerowie firm muszą posiadać prawo spółek. KONTO BANKOWE, który będzie zależał od dochodu z takich działań. Z tego konta firma określa dług wobec kontrahentów, pracowników, płaci składki ubezpieczeniowe i inne wydatki. Wiele firm woli korzystać z rachunku bieżącego i konta referencyjnego w celu ułatwienia transakcji. Większość banków oferuje firmom możliwość otwarcia konta za pomocą karty kredytowej lub karty kredytowej, co stopniowo staje się standardem, z którego korzystają klienci banku.

Najlepsze konto oszczędnościowe

Konta takie są oferowane klientom indywidualnym, którzy chcą zwiększyć swoje środki, ale mają także stały i nieograniczony dostęp do nich. Takie konto łączy zalety depozytu i zwykłego konta, ponieważ klient nie traci pieniędzy. Odsetki na koncie oszczędnościowym Zależy to od aktualnej oferty banków i może ulec zmianie ze względu na sytuację finansową. Zazwyczaj banki wymagają tradycyjnego konta osobistego, aby otworzyć konto oszczędnościowe klienta.

Najlepsze konta walutowe

konto walutowe Może zostać otwarty zarówno przez osobę fizyczną, jak i firmę. Służy do przeprowadzania transakcji w walutach obcych, takich jak euro lub dolar. Często osoby, które otrzymują różne rodzaje obcej waluty lub często przekazują pieniądze rodzinie za granicą, wolą mieć takie konto. Ponadto następujące względy mogą również decydować o utworzeniu takiego konta:

 • częste wyjazdy zagraniczne
 • Spłata pożyczek w walucie obcej, takich jak franki szwajcarskie lub euro
 • Kupuj w zagranicznych sklepach internetowych.

Wiele banków oferuje swoim klientom darmowe konto walutowe, powiązane z ich kontem osobistym. Utrzymanie takiego konta jest całkowicie bezpłatne, nie potrzebujesz nawet karty debetowej, a wszystkie transakcje można dokonać online.

Najlepsze konta dla młodzieży lub konta studenckie

Większość banków w ofercie ma takie konta osobiste, które są przeznaczone dla osób w określonej grupie wiekowej. Konta bankowe dla młodzieży są oferowane najmłodszym klientom, zwykle w wieku od trzynastu do osiemnastu lat. rachunki studenckie dostępne dla osób w wieku od osiemnastu do dwudziestu sześciu lat. Ich największą zaletą jest niski koszt utrzymania rachunków i transakcji lub ich brak. Często banki wymagają jedynie minimalnego dochodu na koncie, aby można je było utrzymać.

Najlepsze konta premium

co bank oferuje swoim klientom podstawowe konta oszczędnościowe i rozliczeniowe. Większość z nich oferuje tak zwane konta premium lub VIP swoim najlepszym klientom, z wysokiej jakości portfelami i zwiększonymi wymaganiami. Czego możesz oczekiwać od utworzenia takiego konta?

 • Większość banków oferuje możliwość bezpłatnych wypłat ze wszystkich bankomatów w kraju, a czasami za granicą.
 • preferencyjne warunki dla konta oszczędnościowego (na przykład wyższe oprocentowanie na takim koncie)
 • dostęp do depozytów długoterminowych i pożyczek preferencyjnych
 • udział w programie partnerskim i możliwość korzystania z wielu kampanii
 • osobisty konsultant.

W większym stopniu Polskie banki Są otwarci na negocjacje, a właściciele takich kont premium mają możliwość uzgodnienia oprocentowania rachunków, depozytów lub korzystniejszych warunków kredytowych. Wiele zależy od ich historii kredytowej i pieniędzy na koncie.

Jak możesz utworzyć konto bankowe?

Obecnie nie ma prawa ograniczającego liczbę kont bankowych, które dana osoba może zaakceptować. Co jest potrzebne do utworzenia konta? Dziś tylko jeden dowód tożsamości potwierdza tożsamość klienta. Można to zrobić na stronie internetowej, w banku lub online. Aby zweryfikować swoją tożsamość, możesz przełączyć się z innego zarejestrowanego konta lub uzyskać umowę na utworzenie konta u kuriera potwierdzającego Twoją tożsamość na podstawie przesłanego mu dokumentu. Są one powszechnie dostępne. darmowe konta bankowe i wielu woli utrzymywać wiele kont z funduszami przeznaczonymi na różne cele, takie jak koszty bieżące, opłaty lub podróże wakacyjne.

 

Tagi artykułu
bezpłatne konto oszczędnościowe, internetowe, osobiste, banków, ranking kont bankowych, bonus za założenie konta, darmowe konto bankowe przez internet dla studenta, dla emeryta, dla seniora, gdzie najlepiej założyć konto bankowe i oszczędnościowe, gdzie otworzyć konto bankowe, jak założyć konto internetowe w banku, jakie konto oszczędnościowe wybrać, konta internetowe za darmo
error: Chronimy naszą treść