Wady opcji binarnych

Inwestowanie pieniędzy wierząc w potencjalnie duży zysk charakteryzuje coraz większą ilość osób na całym świecie. Publicznie dostępnych jest coraz więcej ciekawych instrumentów finansowych, które pozwalają inwestować każdemu i cieszyć się mniejszymi bądź większymi zyskami. Opcje binarne to nowość na naszym rynku finansowym, lecz bardzo szybko zyskuje ona na popularności przede wszystkim z powodu płynących z takiego rozwiązania korzyści finansowych. Inwestowanie w opcje binarne jest niezwykle proste i pozwala na osiągnięcie wysokich zysków. Czy istnieją również jakieś wady tego systemu zarabiania pieniędzy w sieci?

Każdy system przeznaczony do zarabiania pieniędzy charakteryzują zarówno wady jak i zalety. Oprócz typowych dla tego rodzaju działań zagrożeń, takich jak choćby uzależnienie, straty dużych ilości pieniędzy i niewielki zysk, specjaliści wskazują również na negatywne aspekty opcji binarnych biorąc pod uwagę również kwestie techniczne tego przedsięwzięcia.

Najczęściej przywoływane wady opcji binarnych:

ograniczony zysk w związku z eksplozją kursów – trafne inwestowanie w opcje binarne zazwyczaj przynosi ogromne korzyści, w szczególności, jeśli wybiera się te najbardziej zaawansowane strategie. Niestety istnieje jeden moment, kiedy zysk będzie ograniczony i nie można tego zmienić. Tym momentem jest właśnie eksplozja kursów lokaty podstawowej. W tym czasie zyskuje się wyłącznie sumę procentową, niezależnie od tego czy waluta uległa zmianie na bardzo znacząco czy tylko odrobinę.

krótkoterminowy handel – niestety większość brokerów nie pozwala inwestorom na długoterminowe osiąganie zysków. Najczęściej dostępne są wyłącznie produkty krótkoterminowe, z których zysk można czerpać maksymalnie do końca dnia handlowego. Spekuluje się nad dostępnością produktów, które pozwoliłyby na rozwój kursów, jednak w tej chwili są to wyłącznie plany.

zewnętrzne oprogramowanie wykresów – chęć poważnego, zaawansowanego i przede wszystkim profesjonalnego zajmowania się handlem opcjami binarnymi wymaga posiadania specjalistycznego, zewnętrznego urządzenia do analizowania wykresów. Niestety oprogramowanie dostępne w systemach transakcyjnych nie jest ku temu odpowiednio przystosowane – podstawowym zadaniem tego oprogramowania jest po prostu otwieranie i zamykanie opcji. Na szczęście wielu brokerów oferuje specjalistyczne konta, nawet bezpłatne konta próbne, które pozwalają między innymi na profesjonalne analizowanie.

Być może na przestrzeni miesięcy bądź lat wady te zostaną zniwelowane, zmniejszone bądź całkowicie usunięte i zastąpione przez kolejne zalety. Najbardziej istotne jest jednak to, że dobremu inwestorowi nic nie przeszkodzi czerpaniu zysków.

5 komentarzy

 1. marko pisze:

  Zgadzam się, bo jeśli ktoś podchodzi do sprawy poważnie to przedstawi zalety jak i wady szczególnie, jeśli rzeczywiście jakieś tam wady, nawet minimalne istnieją. Oczywiście zdarza się, że coś nie ma wad a tutaj tak naprawdę te wady to taka sprawa naciągana. Nie są one przecież takie odstraszające i przeszkadzające 😉 Najważniejsza jest wypłacalność co?

 2. Lejla pisze:

  Racja, też się jakoś tymi wadami nie przejmowałam i nigdy nie będę przejmować, szczególnie, jeśli wychodzi tak jak ma wychodzić, czyli się zarabia. Może osoba, która ma dopiero zacząć spojrzy na to inaczej, ale myślę, że zalety i opinie jakie dają inni ludzie raczej zachęcą niż odstraszą 😉

 3. Goja42 pisze:

  Nie wiem czy te krótkoterminowe sprawy to taka wada, właściwie to jest oczywiste. Przecież inni też chcą zarabiać, a jakby dano nam możliwość czerpania zysków cały czas no to właściciel takiej platformy czy surowców nie miałby nic dla siebie 😉 Tutaj jednak dla każdego coś się znajdzie i to najważniejsze, no i wypłacalność 😉

 4. Natasha pisze:

  Ten ograniczony zysk to jednak taka nieczęsta sprawa, zazwyczaj zysk jest znaczący i naprawdę da się go odczuć. Jakieś tam ograniczenia przecież muszą być. Jakby to było też takie proste to każdy zarabiałby szybko i dużo, a tu trzeba być naprawdę specem albo mieć szczęście.

 5. mykross pisze:

  Ja tam nie widzę żadnych wad – fakt, to są jakieś tam elementy obiektywnie negatywne, albo raczej mini wady, na które mało kto zwraca uwagę, szczególnie, kiedy udaje mu się zarabiać odpowiednią ilość pieniędzy, albo przynajmniej nie tracić. Dobrze jednak, że przedstawia się nie tylko zalety 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.