Zalety opcji binarnych

Opcje binarne to jeden z kilku dostępnych na rynku finansowym systemów pozwalający na czerpanie zysków przez prognozowanie. Jak każdy z takich systemów, również w tym wypadku można spotkać się ze zwolennikami jak i przeciwnikami, którzy będą wskazywać wady oraz zalety tego produktu. Jak wskazują dane, opcje binarne cieszą się coraz większą popularnością mimo istniejących wad i oczywistych zagrożeń. Ludzie inwestują, zarabiają i polecają tę formę handlu twierdząc, że jeśli robi się to z rozsądkiem, zagrożenia są naprawdę minimalne.

Skupmy się jednak na zaletach – jako najważniejsze pozytywne aspekty handlu opcjami binarnymi podaje się:

 • prosta zasada działania
 • określony poziom ryzyka
 • określony potencjalny zysk
 • brak prowizji
 • duży wachlarz instrumentów bazowych (różne aktywa, w tym waluty i złoto)
 • niskie kwoty pojedynczych inwestycji
 • wybór spośród różnych typów opcji (w zależności od preferencji bądź strategii)

Prostota

Opcje binarne w tym aspekcie bardzo punktują, szczególnie, jeśli porówna je się z innymi podobnymi systemami zarabiania. Nie ma na rynku, przynajmniej w Polsce innego produktu finansowego, który pozwalałby na rozpoczęcie inwestycji tak szybko i bezproblemowo. System jest niezwykle prosty do opanowania i zrozumienia, dzięki czemu każdy, nawet laik bardzo szybko może zacząć zarabiać. Warto ryzykować, bowiem przy korzystnej prognozie istnieje możliwość pozyskania nawet 85 procent inwestycji!

Bardzo wysoki zysk

Opcje binarne określa się za najbardziej lukratywną metodę pozyskiwania pieniędzy z kilku powodów. Tym najbardziej istotnym jest jednak możliwość poniesienia zysku w wysokości nawet 85 procent inwestycji od pojedynczego handlu. Oczywiście istnieje również możliwość straty, ale po niedługim czasie, zdobyciu odpowiednich informacji i doświadczenia można zyskać znacznie więcej, aniżeli zazwyczaj traci się na początku. System opcji binarnych przyciąga uwagę nowicjuszy, którzy niestety nierzadko pojawiają się równie szybko jak znikają, poruszeni możliwościami zysku. Należy pamiętać, że najważniejsze to zachowanie umiaru i zdrowego rozsądku – opcje binarne bowiem w dużej mierze polegają na szczęśliwym prognozowaniu. Wiele osób rozwija się jednak i przybiera bardzo trafne, własne strategie handlu, obracając ogromnymi sumami pieniędzy.

Różne strategie handlu

Mimo, iż opcje binarne charakteryzują się prostotą, w tym wypadku cecha ta niesie za sobą wyłącznie zalety, żadnych wad. Mimo łatwości dokonania inwestycji oraz prognozowania, każdy ma możliwość wejścia w system w sposób bardziej zaawansowany. Z jednej strony ma się możliwość skorzystania z opcji CALL/PUT, czyli tej najprostszej, pozwalającej na określenie czy aktywa pójdą w górę czy może jednak zmaleją w określonym czasie, a z drugiej możliwość zainwestowania korzystając z bardziej zaawansowanych, a jednocześnie ryzykownych, ale i opłacanych strategii, choćby One Touch czy 60 sekund bądź wybierając możliwość samodzielnego kreowania opcji. Ci najbardziej zaawansowani tworzą własne strategie, dokonują skomplikowanych obliczeń i co najciekawsze – trafiają!

Wiele szans inwestycyjnych

Jedną z największych zalet opcji binarnych jest możliwość dokonywania inwestycji w kierunku różnych aktywów czyli instrumentów bazowych. Do wyboru ma się między innymi waluty, akcje, indykacje czy surowce naturalne takie jak chociażby złoto. Właściwie nie można stwierdzić żadnych ograniczeń, co daje inwestorowi ogromne pole manewru i możliwość dużych zysków.

Brak zatrzymania (stop)

Miłośnicy opcji binarnych oraz specjaliści oceniający takie systemy obiektywie zgodnie twierdzą, że jest to największa zaleta opcji binarnych. Zasada działania opcji binarnych jest prosta – opcje polegają przede wszystkim na tym, czy cena lokaty podstawowej będzie niższa czy wyższa w momencie wygaśnięcia otwartej przez nas opcji, oczywiście w stosunku do ceny początkowej, czyli poziomu na jakim była w momencie kupna (otwierania akcji). W związku z tym nie ma możliwości zastosowania tutaj żadnego zatrzymania – nie ma też konieczności zamartwiania się.

6 komentarzy

 1. Loli_Klara pisze:

  U mnie też coraz lepiej, ale niestety do milionów jeszcze daleko. Z dnia na dzień jednak widzę efekty, człowiek naprawdę może się wkręcić i całkiem dobrze prognozować te spadki i wzrosty aktywów 🙂 Trudno jednak na początku zdecydować się czym właściwie się zająć 😉

 2. Gość pisze:

  Zależy zachęcają jak najbardziej do prób korzystania. Wiem coś o tym, bo właśnie jestem na takim etapie i ostatecznie mnie to przekonuje. Owszem czuję jakąś tam lekką nutę adrenaliny, związaną z pierwszymi próbami skorzystania z platformy i systemu opcji binarnych.

 3. Beata_oe pisze:

  Pewne jest jedno – pozytywnych stron jest znacznie więcej aniżeli wad. Właściwie wady jakie są w innym artykule to chyba nie robią na nikogo wrażenia. Pozytywne strony rzeczywiście zachęcają. Ważne jest też, że jest duży wybór opcji, strategii i przede wszystkim można liczyć na pomoc jak się czegoś nie wie.

 4. Michal_31 pisze:

  Mi najbardziej podoba się, że jest tyle strategii do wyboru. Jasno jest to wszystko opisane, właściwie nie ma wątpliwości, ale pewnie już po wejściu trzeba chwili by się ogarnąć. Mam nadzieję, że pójdzie mi dobrze, bo zaczynam zabawę już dzisiaj!

 5. Ninja pisze:

  Na pewno pójdzie Ci dobrze, ja zacząłem całkiem niedawno i już są pierwsze efekty. Fakt, na początku musiałem poświęcić trochę by się wkręcić, ale jednak szybko człowiek bystry się ogarnie. Teraz zarabiam i wygląda na to, że bezie coraz lepiej!

 6. Pegaz13 pisze:

  Z tym brakiem prowizji to bym mocno polemizował, większość brokerów stosuje prowizje od transakcji od 0.05 do 1%,  jak również stałe kwoty za prowadzenie konta różnie od 5 do 10 w róznych walutach 🙁 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

error: Chronimy naszą treść